fot1 Gimnazjum w Pomianowie im. Ignacego Krasickiego logo_str image30
Rok szkolny 2016/2017 image425 image426

Dnia 5 września 2016 roku uczniowie naszego Gimnazjum uczestniczyli we wspólnym czytaniu dzieła Sienkiewicza. Akcja odnosiła się do Ogólnopolskiego Czytania dzieł wybitnych polskich twórców, w tym roku czytano książkę "Quo vadis". Spotkanie miało na celu poznanie dzieła wybitnego polskiego pisarza oraz zachęcenie młodzieży do czytania literatury pięknej.

Witamy w nowym roku szkolnym 2016/17
Witamy uczniów, szczególnie ciepło pierwszoklasistów, pracowników szkoły i rodziców.
Witamy i życzymy spokojnej nauki i osiągnięcia zamierzonych celów.

Archiwum 2 Archiwum 1 image432

W dniach 24-26 września br. w Słubicach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików U-16 Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego. Uczeń naszej szkoły Robert Górzyński na dystansie 2000 m zajął pierwsze miejsce i zdobył tytuł Mistrza Polski! GRATULUJEMY!
Duży sukces osiągnęła również
Lucyna Łoś na dystansie 100 m zajmując IV miejsce, tak nie lubiane przez sportowców. Obojgu naszym zdolnym sportowcom życzymy dalszych wspaniałych sukcesów :)

image435

30 września przy okazji Dnia Chłopaka w naszej szkole odbył się RUNMAGEDDON 2016 - ekstremalny bieg z przeszkodami. Dobór konkurencji sprawił, że bieg okazał się bardzo wymagający. Uczniowie wraz z wychowawcami męczyli sie na poszczególnych etapach: 1) dół - góra -obrót, 2) koszmar wulkanizatora, 3) zasieki, 4) Zakupy w sklepie, 5) stóg siana, 6) spacer z pieskiem, 7) pomoc drogowa, 8) obrót -dół - góra.
Emocji co nie miara, wysiłek, rywalizacja, a przede wszystkim wspaniała zabawa towarzyszyły nam w tym dniu. Imprezę zorganizowali nauczyciele wf z Panią Katarzyną Ryglewicz na czle :)

Runmageddon 2016 image442 Europejski Dzień Języków Obcych image445

21 .09.2016 r. uczniowie z naszego gimnazjum wspólnie
z p. K. Ryglewicz, p. B.Rój
i p. P. Wawrzyniakiem uczestniczyli w XXII Festynie Archeologicznym w Biskupinie - "Biskupin Archeo -Fashion Week" i bawili się w Zaurolandii w Rogowie

Biskupin - Rogowo 2016 image446

Klub dyskusyjny 15 września 2016
Kolejny raz uczniowie naszego gimnazjum mieli możliwość udziału w spotkaniu Klubu Dyskusyjnego Czytelni A. Kwaśniewskiego w Białogardzie nt. "Moja mała ojczyzna. Kresy we wspomnieniach Anny Pileckiej"

image447

Przyjemne z pożytecznym
16 września 2016
Uczniowie z klasy IIa wspólnie z wychowawcą porządkowali tereny wokół szkoły. Ich wysiłek został nagrodzony wspólnym ogniskiem i zabawą na boisku wiejskim
w Pomianowie

Przyjemne z pożytecznym image451

W ramach zajęć kulinarnych klasa IIa na lekcji zajęć technicznych przygotowała mix witaminowy z warzyw i owoców. Zdrowo i smacznie wyglądały surówki i sałatki wykonane w grupach przez uczniów, a zastrzyk witamin przyda sie na jesienne pluchy :)

Zajęcia techniczne na zdrowo image452

13 października drużyna dziewcząt z naszego gimnazjum wzięła udział w Powiatowych Mistrzostwach w Piłce Nożnej w Karlinie. Wśród czterech drużyn walczących w finale  nasze dziewczęta zajęły pierwsze miejsce!
Na wyróżnienie zasłużyły Roksana Galwieło i Agata Sosińska. Następny etap to Mistrzostwa Regionalne. Gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych!

image456

24 października - Światowy Dzień Origami. W ramach zajęć technicznych i plastyki uczniowie mieli okazję zmierzyć się z origami -zaginaniem papieru. Technika ta jest np w Japonii sztuką, którą zajmują się również dorośli. A u nas dominowały samoloty, zwierzaczki i origami modułowe. Swoją pomoc okazały P. Katarzyna Ryglewicz
i P. Joanna Walter, dzięki którym uczniowie poznali wiele ciekawych kompozycji

20.10.2016 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.
W wyborach wzięło udział 138 uczniów. Młodzież naszego gimnazjum zdecydowała w wyniku oddanych głosów, że ich przewodniczącym w roku szk. 2016/17 będzie Wojciech Buchowiecki, zastepcą przewodniczącego została Lucyna Łoś. Gratulujemy i życzymy powodzenia

W dniu 20.10.2016r  uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w III edycji Festiwalu Talentów ,,Młodzi Zdolni". Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych miasta i powiatu białogardzkiego. Nasz 14-osobowy zespół "Chadersi" pod kierunkiem p. B. Czerniak widowiskowo zatańczył do piosenki "Psy - Daddy". Ponadto dwie wokalistki naszego gimnazjum pod kierunkiem p. A. Jórkowskiego zaśpiewały solo kilka piosenek. Dziewczęta zaprezentowały się rewelacyjnie, wykonując kultowe piosenki "Testosteron" Kayah, czy "Bo we mnie jest seks" Kaliny Jędrusik. Występy przygotowane przez gimnazjalistów z Pomianowa zachwyciły publiczność, a sami uczniowie zapowiadają, że chętnie wzięliby udział  w następnej edycji konkursu!

Światowy Dzień Origami w Pomianowie image467 image469

Tradycją naszego Gimnazjum jest uroczystość Pasowania na Gimnazjalistę, która odbywa się  rokrocznie w listopadzie. W bieżącym roku szkolnym święto to miało miejsce 9 listopada 2016 roku. W tym wyjątkowym dniu uczniowie klas I w obecności Pana Wójta Gminy Białogard Jacka Smolińskiego, rodziców oraz nauczycieli stali się pełnoprawnymi uczniami Gimnazjum w Pomianowie. Po części oficjalnej uczniowie klas I wraz ze swymi wychowawcami wzięli udział w Kotowaniu, podczas którego sprawdzali swoją wiedzę o szkole, kształcili refleks, a przede wszystkim dobrze się bawili. Uwieńczeniem tego dnia była dyskoteka szkolna oraz słodki poczęstunek w postaci tortu.

image470 Światowy Dzień Origami w Pomianowie Image486 Primus Inter Pares Historia szkoły Kontakt