fot1 Gimnazjum w Pomianowie im. Ignacego Krasickiego logo_str image30
Rok szkolny 2015/2016 image262 Początek roku szkolnego image265 Skrzatusz 2015 image266 image274 image275 Jesienny nordic walking w szkole Motoserce 2015 Biskupin 2015 - "Smaki przeszłości"

W dniu 1 października 2015 r. odbyła się wycieczka do Nadleśnictwa Białogard. Uczestniczyli w niej uczniowie klasy I c i klas trzecich.
W trakcie wycieczki poznaliśmy proces pozyskiwania nasion z drzew iglastych. Odbył się również pokaz tresury ptaków drapieżnych takich jak: sowa, sokół gołębiarz, myszołów. Na zakończenie było ognisko i pieczone kiełbaski :)

Wycieczka do Nadleśnictwa Białogard image280 image281

Dnia 30 września 2015 r. w Tychowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych. Gimnazjum w Pomianowie reprezentowały drużyny dziewcząt i chłopców. Drużyna chłopców zajęła pierwsze miejsce. Bardzo dobrze w tych zawodach zaprezentował się uczeń klasy II b Robert Górzyński, który ustanowił rekord trasy wśród gimnazjalistów naszego powiatu. Zwycięska reprezentacja będzie reprezentować nasz powiat w Mistrzostwach Województwa, które odbędą się w Tychowie
22 października 2015 r. Wszystkim zawodnikom gratulujemy zwycięstwa i życzymy sukcesów w kolejnych zawodach. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Górzyński Robert, Cach Łukasz, Klaczkowski Maciej, Koziak Karol, Wittenberg Jakub, Wnukiewicz Przemek, Buchowiecki Wojtek, Nalepa Hubert, Ciemny Jakub, Rak Jakub.

Pomianowo biegami stoi :) image282 Święto latawca 2015 image288

W dniu 14.10.2015 r. uczniowie klasy I a i I c uczestniczyli w zajęciach sportowych w kręgielni „Kosmos” w Koszalinie. Wspólna zabawa służyła integracji uczniów i aktywnemu spędzeniu czasu. Było wspaniale.

Integracja w Kosmosie Dzień Edukacji Narodowej image291

16 października wzięliśmy udział w próbie pobicia rekordu świata w resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Całe wydarzenie polegało na jednoczesnym wykonywaniu rko na jak największej ilości fantomów, a co za tym idzie przez jak największą ilość osób.Wszystko trwało pół godziny, dopuszczalne było zmienianie się przy fantomie. Do pobicia był rekord z 2013 r. kiedy udział wzięło 83 111 uczestników w całej Polsce jednocześnie. Czekamy na podsumowanie akcji.

Bicie rekordu świata w RKO image292 Dzień chłopaka image294 Prawybory parlamentarne 2015

19.10.2015 r. uczniowie z naszego gimnazjum kolejny raz wzięli udział w Prawyborach Parlamentarnych zorganizowanych przez CEO w Warszawie w ramach akcji „Młodzi głosują”.

image296 Festiwal Talentów - Młodzi Zdolni

23.10.2015 r. w Zespole Szkół Zawodowych w Białogardzie odbyła się II edycja "Festiwalu Talentów - Młodzi Zdolni". Uczestniczyła w nim młodzież z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu białogardzkiego.
Nasza szkołę reprezentowała grupa chirliderek oraz Patrycja Relisko
z kl. IIb. Nasze uczennice odniosły duży sukces: chirliderki otrzymały wyróżnienie (jedno z trzech), a Patrycja otrzymała nagrodę dyrektora szkoły ponadgimnazjalnej w Białogardzie i będzie uczestniczyła w gali laureatów, która odbędzie się w Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie dnia 29.10.2015 r. o godz. 18.00
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy :)

image297 "Święto Dyni - Disco Dynia" w Pomianowie

W dniach 14-15 października uczniowie klas drugich odwiedzili Ośrodek Ekologiczny w Lipiu i wzęli udział w ciekawych zajęciach. Uczniom spodobało się tworzenie preparatów mikroskopowych, wybrali się także do malowniczego lasu, gdzie mogli wykazać się znajomością gatunków drzew. Wieczorem pojechali na basen do Świdwina, gdzie świetnie się bawili razem z nauczycielami. Następnego dnia uczniowie odwiedzili Ogrody Hortulus w Dobrzycy. Opiekunami wycieczki byli P. Halina Grabia, Bernardeta Mamczur, Maciej Kozłowski
i Paweł Wawrzyniak.

image298 image302 Warsztaty Ekologiczne w Lipiu image304 Pasowanie na Gimnazjalistę 2015

10.11.2015 r.odbyły się w szkole uroczystości Pasowania na Gimnazjalistę i wspomnienie Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Wśród gości powitaliśmy Wojta Gminy Białogard Jacka Smolińskiego oraz rodziców pierwszoklasistów.
Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, były występy artystyczne i konkurencje sprawnościowe. Na zakończenie wszyscy uczestnicy częstowali się tortem.

image308

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu –
Pluszowy Miś.
Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"

Światowy Dzień Pluszowego Misia image310 image311 Inscenizacja mitów greckich z udziałem klas pierwszych "I Ty możesz zostać Homerem" Projekt "Osiągnięcia Hellenów" image314 Jasełka 2015 image318 Dzień optymizmu :) image326

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Góra grosza", której celem jest pomoc dzieciom z domów dziecka. Dzięki zaangażowaniu naszych uczniów udało się nam zebrać 432,20 zł
Dziekujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc.

image346

Dnia 20 styczeń 2016 odbył się wyjazd uczniów z naszego Gimnazjum na lodowisko do Kołobrzegu. 45 uczniów mogło na nim doskonalić swoje umiejętności jazdy na łyżwach jak również aktywnie spędzić czas ze swoimi kolegami i koleżankami. Wyjazdy te odbywają się w naszej szkole cyklicznie i cieszą się dużym zainteresowaniem młodzieży.

Wyjazd na lodowisko archiwum 2 Primus Inter Pares Historia szkoły Kontakt