fot1 Gimnazjum w Pomianowie im. Ignacego Krasickiego logo_str image30
image20 Image285 Image286 image410

Pomianowo śpiewająco nagrody zdobywa
VII Powiatowy Festiwal Piosenki Angielskiej i Niemieckiej odbył się 19 maja 2016 roku w Centrum Kultury i Spotkań Europejskich. Nasze Gimnazjum reprezentowały bardzo dobrze przygotowane uczennice w kategorii język angielski Partycja Domańska i Sara Hanczarow z klasy IIIB.  W kategorii język angielski Patrycja Relisko z klasy IIB oraz Agnieszka Samordak z klasy IIIA. Nasze uczennice dały z siebie wszystko i dzięki ciężkiej pracy, wszystkie wróciły z nagrodami i dyplomami. W kategorii język angielski Partycja Domańska i Sara Hanczarow otrzymały wyróżnienie. Natomiast w kategorii język niemiecki Patrycja Relisko zajęła II miejsce a Agnieszka Samordak  III miejsce. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy. Nauczyciele przygotowujący do konkursu pani Monika Chadeja-Tomaszewska i pan Andrzej Jórkowski  gratulują i z niecierpliwością czekają na kolejną edycję konkursu.

image439

Dnia 29.09.2016 roku w naszym Gimnazjum odbył się po raz kolejny Europejski Dzień Języków Obcych. Organizatorami święta byli nauczyciele języków obcych Monika Chadeja-Tomaszewska i Michał Sawiński.Celem EDJO jest zwrócenie uwagi ludzi na znaczenie nauki języków obcych we współczesnej Europie oraz propagowanie kultury krajów, których języków uczą się uczniowie w naszym gimnazjum. Obchodom Europejskiego Dnia Języków Obcych przyświecało hasło "Języki to nasza siła". Impreza skierowana była do wszystkich uczniów szkoły. Uczniowie wzięli udział w quizie wiedzy dotyczącej języków europejskich. Było wesoło i śmiesznie kiedy pojawiło się pytanie o datę pierwszej pizzy i strasznie podczas pisania słowa gżegżółka .Na zakończenie wszystkie drużyny otrzymały nagrody oraz dyplomy. Gratulujemy
Miejsce I  klasa  III A (Marlena Małecka i Honorata Stocka)
Miejsce II klasa II B (Wiktoria Kijewska i Tomasz Sobuń)
Miejsce III klasa I A (Adrian Żak i Filip Terla)
Europejski Dzień Języków Obcych to dobra okazja, by motywować uczniów do nauki języków obcych oraz popularyzować wiedzę z zakresu geografii i historii języków na świecie. Dzień ten stwarza sposobność dostarczenia młodzieży sporej dawki wiedzy oraz przygotowania zadań, które pozwalają dobrze się bawić.
Zapraszamy na przyszły rok.

image440 image441 Primus Inter Pares Historia szkoły Kontakt
 
Aktualności Strona główna
Image150 Image151 GIF153 GIF154 Image156